Wietnam – warto zobaczyć!

image


Jeśli wybierasz się na podróż do Wietnamu i nie wiesz zbyt dużo, gdzie dokładnie się wybrać, co zwiedzić oraz co zobaczyć to koniecznie przeczytaj ten artykuł! Wietnam to piękny, cudowny kraj, który kryje w sobie wiele tajemnic oraz miejsc, które trzeba odkryć, dlatego zanim wyruszysz w podróż dobrze się do niej przygotuj. Miłej lektury!

Przede wszystkim musisz zobaczyć słynne tunele Cu Chi, są to legendarne tunele, które zdobyły sławę w latach 60-tych w czasie wojny wietnamskiej. W tamtych czasach były one oddalone o około 30-40 kilometrów od Sajgonu, a łączna długość całej sieci kanałów sięgała aż 250 kilometrów. Co ciekawe było to podziemne miasto, wielopoziomowe, w którym żołnierze wietnamscy ukrywali się przed wojskami amerykańskimi, były tam szpitalnie, mieszkania, kuchnie oraz arsenały broni. Generalnie rejon ten stał się jednym z najbardziej bombardowanych i zniszczonych w całym Wietnamie. Obecnie dla turystów otwarto do zwiedzania ocalałą część tuneli, niektóre z nich z powodu rozmiarów są słabo dostępne, stanowią jednak dużą atrakcję nie tylko Wietnamczyków.

Następnym, ciekawym miejscem do zobaczenia jest Phan Thiet, jest to wioska rybacka, która słynie z produkcji sosu rybnego używanego w kuchni azjatyckiej. Ale wśród turystów popularność zyskały pobliskie plaże Muj Ne, ciągnące się na długości ponad 20 kilometrów. Jest to kurort położony około 3 godziny drogi od Sajgonu, a okolica przyciąga pięknymi, szerokimi oraz piaszczystymi plażami ocenionymi palmami, malowniczymi wydmami, a także luksusowymi hotelami.

Z Phan Thiet warto udać się do Dalat, ponieważ jest to niesamowicie uroczy rejon położony na Centralnej Wyżynie około 305 kilometrów od Sajgonu. Cała okolica jest położona na wysokości około 1500 metrów nad poziomem morza i przepełniona jest malowniczymi dolinami, wiecznie zielonymi lasami, wodospadami oraz jeziorami. Trzeba przyznać, że jest to typowy górski kurort, szczególnie wielbiony przez malarzy, artystów oraz nowożeńców, którzy przyjeżdżają w miejsce, aby spędzić tutaj miesiąc miodowy. Bardzo łagodny klimat górski (temperatury tutaj wynoszą około 15 do 24 stopni Celsjusza) sprawia, że osiedliło się tutaj na stałe wielu Europejczyków.

Natomiast w samym mieście można znaleźć pełne kwiatów ogrody, jeziorka oraz stare wille w stylu alpejskim. Za to na słonecznych wzgórzach uprawia się warzywa, owoce, a także winorośl,  z której produkowane jest lokalne wino i nazwie Dalat. Jeśli więc marzysz o podróży do Wietnamu to musisz koniecznie odwiedzić to miejsce!