16/
08/2014
Oceń artykuł:
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
ocena: 5,00 na 5 możliwych
na podstawie 1 głosujących osób.
Loading...

Bezgraniczny relaks w Toskanii

Szukasz miejsca, gdzie znajdziesz idealne połączenie wypoczynku, a jednak w każdym dowolnym momencie będziesz mógł powrócić do rzeczywistości?

Toskania ma wiele twarzy

Toskania jest miejscem, gdzie wypocząć może każdy, i to na wiele sposobów. Region ten oferuje atrakcje i wielbicielom dużych miast, poszukiwaczom zabytków, jak i zwolennikom wiejskiego wypoczynku. Zwłaszcza ten ostatni cieszy się ogromnym powodzeniem. W wiejskich rezydencjach, często pochodzących jeszcze ze średniowiecza, wypoczywają zarówno zwykli śmiertelnicy, jak i biznesmeni, politycy oraz gwiazdy światowego formatu. Zagubione wśród gajów oliwnych i plantacji winorośli dawne opactwa, hotele lub luksusowe apartamenty to wymarzone miejsce, by oderwać się od zgiełku świata.

Wiele z nich, oprócz standardowej agroturystyki, oferuje także bogatą ofertę SPA. Masaże, prywatne baseny, zabiegi kosmetyczne oraz sauna lub jacuzzi – standard wypoczynku we Włoszech odbiega od tego, jaki znamy z polskich realiów. Nie musimy się więc obawiać, że jedyną rozrywką, jaka nas czeka, będzie opalanie. W Toskanii można znaleźć gospodarstwa agroturystyczne położone nad samym Morzem Tyrreńskim z prywatnymi plażami – może się okazać, że jedynymi plażowiczami na niej będziemy tylko my. Czy można sobie wyobrazić piękniejszy wypoczynek w letni czas?

Oderwanie od świata

W Toskanii znaleźć można bez problemu ofertę wypoczynku bez możliwości dostępu do internetu, a także… sieci GSM. Oznacza to, że wybierając odpowiednie miejsce zakwaterowania możemy pozwolić sobie na pełny relaks, bez żadnych wieści z zewnątrz. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które prowadzą na co dzień wymagający i ambitny tryb życia. Toskania pozwoli im naprawdę odpocząć i skupić się na chwili bieżącej, na drobnych przyjemnościach, tym bardziej, że gościnni Włosi zadbają, by nie brakło nam wszystkiego. Odpoczynek we włoskim gospodarstwie agroturystycznym to nie tylko balsam na duszę i skołatane nerwy, lecz także odpoczynek dla ciała. Oprócz wspomnianych wyżej zabiegów SPA, które wielu gospodarzy ma w ofercie, czeka nas domowe jedzenie. A w Toskanii oznacza to przepyszną i niezwykle zdrową kuchnię śródziemnomorską, domowej produkcji wina oraz dojrzewające w pełnym słońcu warzywa i owoce.

Oferta dla wymagających

Włoscy gospodarze oferują nie tylko błogi spokój – wielu z nich dba, byśmy się nie nudzili. Na toskańskiej wsi czekają nas takie atrakcje, jak kurs gotowania wedle reguł kuchni śródziemnomorskiej, zajęcia z jogi i medytacji, wycieczki po okolicy lub udział w wydarzeniach, związanych z rytmem natury, jak święta plonów, wina lub zbieranie trufli.

Jak znaleźć idealne miejsce na urlop?

Ofert toskańskich gospodarstw agroturystycznych nie brakuje w sieci, oferują je niekiedy także polskie biura podróży. Jeśli jednak nie chcemy się kłopotać organizacją całego wyjazdu oraz sprawdzania referencji danej kwatery – najlepiej skorzystać ze strony wakacjewtoskanii.pl Znajdziemy tam ciekawe, a co najważniejsze – pewne propozycje wypoczynku w tym magicznym zakątku Włoch. Właścicielka strony, Ewa Bagińska, na nasze życzenie zatroszczy się o każdy szczegół wypoczynku, od odbioru z lotniska począwszy na ciekawych wycieczkach skończywszy.

The following two tabs change content below.

Tomek (obsługa)

Ostatnie wpisy Tomek (obsługa) (zobacz wszystkie)

Twój komentarz

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.