19/
05/2014
Oceń artykuł:
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
ocena: 5,00 na 5 możliwych
na podstawie 1 głosujących osób.
Loading...

Lunch w Dziurce od Klucza

Tym razem umówiłem się na lunch w Dziurce od Klucza. Znanej mi restauracji ale rzadko odwiedzanej z racji odległości i ograniczeń mojej domowej logistyki. W “dziurce” zawsze podawali dobre jedzenie. Bardzo ich cenię za to, że mimo upływu czasu nie poddali się hasłom: “dużo, tanio, Tesco”. Za dobre jedzenie trzeba zapłacić i przynajmniej ja … to akceptuję.

Wracając do lunchu, zaczęły się pierwsze ciepłe dni maja więc postanowiłem odwiedzić ich na Powiślu, żeby spróbować czegoś innego, czegoś czego nie zrobię w domu. Ostatecznie okazało się że wcale nie jest tak ciepło by siedzieć na zewnątrz więc lunch zacząłem od lemoniady na ciepło z laską cynamonu a do jedzenia poprosiłem o przegrzebki w sosie grzybowym z ich czarnym makaronem – takie jakie jakie zamówiłem w restauracji w Castiglione della Pescaia pod Grosetto – no może z wyjątkiem czarnego makaronu, który zawsze będzie mi się kojarzył z Dziurką od Klucza.

I znowu udało im się mnie pozytywnie zaskoczyć. Przegrzebki mięciutkie, świeże pachnące a sos grzybowy wcale nie stłamsił ich delikatnego smaku. Całość z czarnym makaronem prezentowała się doskonale i dla podniebienia i dla oka. Tylko na słodycze nie starczyło mi miejsca bo to w sumie tylko szybki lunch. Przez chwilę na prawdę poczułem się jak portowym miasteczku we Włoszech – raz na jakiś czas muszę sobie organizować takie bodźce bo na ciągłe jeżdżenie do Włoch nie mam niestety czasu.

Adres
Dziurka od Klucza
ul. Radna 13, Warszawa (Powiśle)

The following two tabs change content below.

ewa

Wakacje w Toskanii.pl założyłam po to by połączyć moją miłość do Toskanii z pasją do promowania włoskiej kultury.

Twój komentarz

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.