31/
12/2008
(Bądź pierwszy. Zagłosuj!)
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Loading...

Miasta Toskanii

Zwiedzając Toskanię warto przyjrzeć się jej największym miastom. Znajdziemy w nich niezliczoną ilość zabytków i zapierających dech świadectw kultury Toskanii.

Sława miast Toskanii nie zawsze idzie w parze. Najbardziej znana ze swej krzywej wieży Piza wcale nie jest dużym miastem.

Siena

Siena jest moim ulubionym miastem Toskanii. Jest miastem zbyt małym szczególnie jeśli weźmiemy jej znaczenie kiedyś w regionie. Siena jest wielkości centrum historycznego Florencji. Ale właśnie ze względu na swoją wielkość wydaje się bardziej przyjazna turystom. Po zapoznaniu się z głównymi atrakcjami turystycznymi ( Pizza del Campo, Fontanna Fonte Gaia, Duomo di Siena), warto powłóczyć się po wąskich, urokliwych uliczkach miasta. Siena w Toskanii.

Piza

Krzywa Wieża w Pizie to niesamowity widok – każdemu kto spojrzy na nią od razu wydaje się, że runie za parę sekund. Ale należy mieć na uwadze, że wieża była pochylona zawsze. Jej przechył zmieniał się na przestrzeni wieków, w zależności od tego, jak udane były projekty jej wyprostowania. Galileusz wykorzystał ją w jednym ze swych eksperymentów, zrzucając ze szczytu przedmioty o różnej masie, by udowodnić prawo swobodnego spadania ciał. Piza w Toskanii.

Florencja

Florencja, jak znamy ją dzisiaj, powstała w czasach rzymskich. Od około ósmego wieku przed naszą erą do 59 pne, centralne Włochy były rządzone przez Etrusków, którzy woleli budować wysuniętą na północ twierdzę na szczycie wzgórza, gdzie znajdziemy współczesne Fiesole.
Florencja w Toskanii.

ArezzoDSC_2500

Arezzo to urokliwe toskańskie miasto założone przez Etrusków. W miejscu tym zbiegały się niegdyś ważne szlaki handlowe, co ściągało tu licznych osadników. Pamiątką po tym okresie jest statuetką wykonana z brązu, tzw. Chimera z Arezzo. Dziś we Włoszech można znaleźć wiele kopii tej statuetki.
Arezzo w Toskanii.

miasta toskanii

The following two tabs change content below.

Tomek (obsługa)

Ostatnie wpisy Tomek (obsługa) (zobacz wszystkie)

Twój komentarz

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.