04/
06/2012
Oceń artykuł:
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
ocena: 3,67 na 5 możliwych
na podstawie 3 głosujących osób.
Loading...

Toskania w lipcu i sierpniu:

 Toskania – plaże

Lato to idealna pora, żeby wypróbować tutejsze plaże. Tu każda plaża jest inna. Niektóre są piaszczyste, inne kamieniste. Osoby, które nie tolerują tłumów, zawsze mogą poszukać miejsc, do których ciężej dotrzeć, ale gdzie można opalać się czy kąpać bez skrępowania. Większość plaż jest publicznych i nie trzeba płacić. Te prywatne są zazwyczaj ogrodzone z parasolami i leżakami w tym samym kolorze. Przy wejściu należy wykupić parasol, czyli omrellone na jeden lub więcej dni. Na takich plażach w barach wywiesza się cennik – listino prezzi. Nie można zapominać także o niesamowitych plażach na toskańskich wyspach takich jak Elba, Isole del Giglio czy Isole di Forniche.

Wystarczy krótka podróż promem lub statkiem, aby tam dotrzeć. Ci, którzy lubią się „pokazać” powinni udać się na plażę w Castglion della Pescaia. Tu zobaczycie najnowsze (i najdroższe jachty) oraz najmodniej ubrane persony.

Toskania – nurkowanie

Toskania to wymarzone miejsce dla nurków. Trafionym wyborem będzie Elba. W tutejszej wodzie spotkać można 500 podwodnych gatunków. Wyspa jest oddalona od toskańskiego wybrzeża zaledwie o 20 kilometrów. Przy wyspie znajduje się 25 miejsc do nurkowania.

Toskański interior

widok
Jeśli wylegiwanie na plaży was nie pociąga, zawsze można pozwiedzać zabytkowe miasta. Należy jednak pamiętać, że najlepiej robić to albo wcześnie rano, albo po godzinie 16.00. Warto wcześniej zaopatrzyć się w wodę (najlepiej w supermarkecie, tam ceny są najniższe). W barach, restauracjach czy przy zabytkach ceny wody są zastraszająco wysokie. Podobna zasada tyczy się jedzenia. Jeśli chcemy zjeść posiłek w lokalu, lepiej wybrać knajpkę oddaloną od turystycznych atrakcji.

Toskania – rowery

Toskania to idealne miejsce na rowerowe przejażdżki. Jest tu sporo dobrze oznaczonych tras. Należy jednak unikać tego typu podróży w okolicach południa. Nie brakuje też tras trekkingowych. To rozwiązanie dla całej rodziny. Nie można tylko zapomnieć o tym, aby zabrać ze sobą dużo wody.

Toskania to również Termy i SPA

spa2Panie powinny przetestować ofertę miejscowych center SPA. Toskania obfituje w wody termalne. Przebywając w tej części Włoch warto skorzystać z ich niesamowitych właściwości.

Wyjazd do Toskanii latem to strzał w dziesiątkę. Z takiego wyjazdu wrócicie wypoczęci i opaleni. Warto naładować się toskańskim słońcem i zapomnieć o wszystkich kłopotach.

wakacje,atrakcje,lato,wakacje,miasta toskanii

The following two tabs change content below.

Tomek (obsługa)

Ostatnie wpisy Tomek (obsługa) (zobacz wszystkie)

Twój komentarz

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.