11/
04/2013
Oceń artykuł:
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
ocena: 5,00 na 5 możliwych
na podstawie 1 głosujących osób.
Loading...

Toskania – wiosenne inspiracje

Gdy jest spokojnie i rześko…

W tym okresie nie doskwierają upały, a dni są ciepłe i długie. Przy tak komfortowej pogodzie możesz zwiedzać, spacerować lub po prostu przysiąść na ławce i posłuchać gwaru miasta. Każdy rynek ma tu swoją wielowiekową historię. Opowiadają ją mieszkańcy robiąc zakupy na targu, pijąc wino i spędzając wspólnie czas. Nie poczujesz tej atmosfery biegając po klimatyzowanych muzeach lub przeciskając się przez tłumy turystów. O tej porze roku jest mniej ludzi a czas płynie wolniej. Tylko od ciebie zależy czy wybierzesz małą pachnącą rozmarynem i bazylią Pienzę czy też zabytkową i zatłoczoną Florencję.

Ciesz się zapachem wiosny

magnolia-toskaniaWiosną Toskania wygląda o pachnie najpiękniej. Poczuj to odwiedzając na przykład Chianti. Zobacz harmonijne pejzaże pokryte geometrycznymi winnicami, które zajmują tu niemal całe połacie zboczy wyżyny. A uroku terenowi dodają przylaski z cyprysami, piniami i jałowcami.

Zwiedzaj piechotą lub na rowerze

Kiedy skwar nie leje się z nieba, warto wyruszyć na wycieczkę. Toskania to idealne miejsce do aktywnego spędzania czasu. Piesze szlaki wiodą przez góry oraz niezwykłe, mało dostępne Parki Narodowe. Dla cyklistów ten region to wyzwanie. Pagórkowaty teren często potrafi zaskoczyć nawet wybornych rowerzystów, ale eskapady połączone ze zwiedzaniem renesansowych miasteczek będą niepowtarzalnym przeżyciem

A może termy?

Gdy już nacieszysz się przyrodą i zabytkami, koniecznie zanurz się w gorących wodach termalnych. Znajdziesz je w wielu ośrodkach spa rozsianych po całym regionie. Jednak równie przyjemna będzie kąpiel na świeżym powietrzu w naturalnych basenach z błękitną, czystą wodą, które dostępne są dla wszystkich i o każdej godzinie.

Nieograniczone możliwości

Florencja - stolica toskaniiCo jeszcze oferuje Toskania o tej porze roku? Możesz spędzić dzień uprawiając windsurfing nad jeziorem Bilancino, odwiedzić outlet Barberino z najlepszymi w okolicy cenami na odzież i obuwie lub obejrzeć motocyklowy wyścig na florenckim torze Murgello. Możesz także zagrać w golfa, pojeździć konno albo pospacerować po plaży. Możliwości jest mnóstwo!

Wiosna w Toskanii to też czas wielu ciekawych wydarzeń kulturalnych. W maju rozpoczyna się we Florencji festiwal muzyczny Maggio Musicale, kiedy to organizowane są koncerty, pokazy tańca i przedstawienia operowe. W ostatnią niedzielę tego miesiąca wszystkie winnice toskańskie otwierają swoje piwnice zapraszając chętnych na degustację i zwiedzanie. W czerwcu natomiast trzeba wybrać się do Pizy by obejrzeć średniowieczny turniej lub „Luminaria” podczas których ponad 50000 zapalonych świec i pochodni oświetla budynki miasta po obu stronach rzeki Arno.

Ta piękna prowincja ogrzana słońcem, zamieszkiwana przez pogodnych i życzliwych ludzi, łączy w sobie czar niezliczonych zabytków, romantycznych widoków oraz urokliwych wysepek. Warto przyjechać tu wiosną, kiedy wszystko wygląda najpiękniej.

The following two tabs change content below.

Tomek (obsługa)

Ostatnie wpisy Tomek (obsługa) (zobacz wszystkie)

Twój komentarz

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.