13/
05/2015
Oceń artykuł:
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
ocena: 5,00 na 5 możliwych
na podstawie 2 głosujących osób.
Loading...

Toskańskie wieże

Zwiedzanie z dziećmi nie zawsze jest prostym zadaniem. Aby wyprawa do miasta była kusząca warto znaleźć atrakcję, która jest dobrą przynętą dla dzieci. Ponieważ dzieci z natury są odkrywcami i uwielbiają wspinaczki chcemy przybliżyć wam najbardziej popularne toskańskie wieże, na które można się wspiąć wraz z dziećmi.

 

Krzywa Wieża w Piziekrzywa wieża Piza Pisa

Najbardziej znana to oczywiście Krzywa Wieża w Pizie, która jest jednym z najczęściej odwiedzanych zabytków we Włoszech i nie wymaga przedstawiania. Na Krzywą Wieżę wspiąć się mogą dzieci powyżej 8 roku życia.

Możesz kupić bilety wcześniej, przez internet. Kliknij tutaj

 

Katedra Santa Maria del Fiore we Florencji

Katedra we Florencji jest jedną z największych świątyń katolickich na świecie. Zwieńczeniem katedry jest olbrzymia kopuła, którą zaprojektował Brunelleschi. Na koniec zwiedzania katedry najlepiej wejść na szczyt jej wieży dzwonniczej (414 schodów) lub na katedralną kopułę (463 schody). Ponieważ trzeba pokonać wiele schodów warto odpowiednio się przygotować, wziąć z sobą jak najmniej rzeczy, pamiętać o wygodnych butach.

Pamiętaj, by rozłożyć siły i nie pozwolić wbiegać dzieciom po schodach, gdyż szybko opadną z sił. Najlepiej nie prowadzić też długich rozmów. W pewnym momencie schody stają się bardzo wąskie, trzeba również wyminąć się ze schodzącymi z góry.

Ten wysiłek prowadzi do wspaniałego widoku na jedno z najpiękniejszych miast na świecie.

Możesz kupić bilety wcześniej, przez internet. Kliknij tutaj.

 

Pałac stary (Palazzo Vecchio) we Florencji (Wieża Arnolfo)

Wieża Arnolfo jest smukła wieżą zegarową, która ma 95 m wysokości i jest jednym z symboli Florencji. Wewnątrz wieży znajdują się 223 kamienne schody, które prowadzą do najwyższego poziomu, oferując wspaniały widok na miasto.

Wieża jest zamknięta dla zwiedzających w czasie deszczu. Wspiąć się na nią mogą dzieci powyżej 6 roku życia.

Torre Grossa w San Gimignano

Torre Grossa jest najwyższą wieżą w San Gimignano i znajduje się przy Piazza del Duomo. Mierzy 54 m wysokości i w podstawie jest kwadratowa.
Na szczycie, który oferuje wspaniałe widoki na miasto i okolicę, znajduje się dzwonnica.
W całym San Gimignano zachowało się kilkanaście średniowiecznych wież.

 

Torre del Mangia w Sienie

Torre del Mangia w Sienie została wybudowana w latach 1338 i 1348 i znajduje się na Piazza del Campo, głównym placu Sieny. Mierzy aż 102 m i aby dotrzeć na jej szczyt trzeba pokonać 400 stopni. Jej nazwa pochodzi od pseudonimu jaki nadano jej pierwszemu dzwonnikowi. Znany z zamiłowania do jedzenia, trwonił na nie całą swoją pensję, właśnie dlatego przezywano go „Mangiaguadagni” czyli „Zjadacz pensji”.

Ze szczytu można podziwiać Piazza del Campo oraz panoramę Sieny.
Więcej informacji (po włosku) znajdziesz tutaj

 

Oczywiście wspinanie się jest dużym wysiłkiem, zwłaszcza w okresie letnim i zwłaszcza dla dzieci. Pomimo tego, to również przygoda, którą dzieci uwielbiają i będą miło wspominać.
Życzymy udanej wyprawy!

 

AUTOR: iamzula@gmail.com

 

 

 

The following two tabs change content below.
zuza

zuza

Zuza.... Z wykształcenia marketingowiec, prywatnie szczęśliwa mama trójki dzieci. Uwielbia robić zdjęcia, gubić się w nowych miejscach, poznawać nowych ludzi i dobrą kawę.
zuza

Ostatnie wpisy zuza (zobacz wszystkie)

Twój komentarz

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.