24/
12/2011
Oceń artykuł:
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
ocena: 4,00 na 5 możliwych
na podstawie 1 głosujących osób.
Loading...

Zima w Toskanii – 10 sposobów

Najlepszym pomysłem na wyprawę po Toskanii jest wynajem samochodu już na lotnisku i przemieszczanie się po superstradach, a potem po wąziutkich drogach wiodących do Sieny, Lucca, Florencja, Arezzo. Co jakiś czas można robić sobie przerwę w podróży na kąpiel w ciepłych wodach termalnych, następny postój to obowiązkowe degustacje oliwy, win, serów, szynki słonej – crudo toscano.

Ostatecznie niezaprzeczalną zaletą wizyty w Toskanii zimą są ceny. Te za wynajem apartamentów są nawet o 60 % niższe. Restauracje “poza sezonem” mają ceny niższe niż na wiosnę czy w lecie a te najlepsze nie wymagają rezerwacji.

Wstęp do muzeów, galerii – szczególnie do tych najbardziej popularnych odbywa się bez stania w ogromnych kolejkach jakich można doświadczyć w “sezonie”. Toskania zimą staje się perfekcyjnym regionem Europy na fantastyczny, spokojny wypoczynek.

Co więcej możemy robić zimą w Toskanii?florencja-zima

 

1. Florencja zimą

Przy pewnej dozie szczęścia można zobaczyć Florencję przykrytą śniegiem – widok niezapomniany, gdy kopuła katedry Santa Maria del Fiore pokryta jest śniegiem.

2. Narty w Toskanii

winter party

Narty w północnej części Toskanii i udział w tradycyjnych sagrach i festiwalach żywności w Monte Amiata, która jest drugim co do wielkości ośrodkiem narciarskim w Toskanii.

Na turystów czeka tutaj ponad 20 km. tras narciarskich na wysokości około 1800 m npm.

 

3. Zimowa Siena

Spacery po ośnieżonych uliczkach Sieny, wyobrażając sobie piękną scenerię Sieny renesansowej. Obowiązkowy spacer brzegiem wzburzonego morza na przykład w Viareggio – duża dawka pięknych krajobrazów, podretuszowanych słońcem i toskańskim światłem.

4. Terrazza Mascagni

Zrobienie pięknych fotografii z Tarasu Mascagni (Terrazza Mascagni) w Livorno.
Terrazza Mascagni jest jedną z największych atrakcji Livorno. Ta bardzo strojna promenada nadmorska powstała w 1872 roku, wygląda bogato jak przystało na czas belle epoque. Zajmuje powierzchnię 8700 m2, składa się z 4100 sztuk kolumn ustawionych wzdłóż chodnika, który składa sie z 34800 sztuk kafli czarno – białych.

W 1935 roku powstała zaraz obok promenady, altana – gazebo w którym odbywały się koncerty muzyczne. Ostatnimi laty budowla została całkowicie odnowiona i stanowi kolejny romantyczny punkt widokowy na morze z Terrazza Mascagni.

5. Wycieczka po polnych drogach miasteczek i wsi toskańskich.

6. Zaśnieżona Piza

Szansa na zwiedzanie Pizy, zaśnieżonej krzywej wieży i zwiedzanie Pisy z przewodnikiem za darmo. Władze Pisy przygotowały dla turystów darmowe wycieczki po Pizie do połowy czerwca 2012 roku.
Szczegóły na stronie www.comune.pisa.it/turismo

7. Wypoczynek w górach.

Tym razem proponuję Abetone, stolica sportów zimowych Toskanii. W Abetone znajduje się ponad 50 km. tras narciarskich, snowboardowych. Abetone jest narciarskim ośrodkiem rozciągającym się na 4 przepięknych dolinach Toskanii.

8. Kąpiele w ciepłych wodach termalnych Toskanii.

Cały region Toskanii ma mnóstwo miejsc skąd uwalniają się termalne źródła, stąd bardzo dużą popularnością cieszą się centra spa (centro benessere – centrum dobrego bycia, dobrego samopoczucia), budowane dokładnie przy ujściu tych wód. Wszystkie miejsca pracują na wodach termalnych wydobywających się obok nich. Oprócz zabiegów typowo kosmetycznych mamy zazwyczaj do dyspozycji baseny z wodą termalną, ogólnodostępne dla wszystkich gości odwiedzających daną miejscowość.

Wody termalne i spa w Toskanii

9. Pojechać do Lucca i wejść na najważnieszą z wież miasta

Ze szczytu Torre Giunigi można delektować się zapierającymi dech w piersiach widokami, a później koniecznie udać się na przedświąteczne kiermasze I festyny odbywające się przez cały okres zimowy. Zdjęcie Lucca i torre Giunigi.

10. Wyprzedaże w Toskanii

Od 5 stycznia, a właściwie od 7 stycznia (6 stycznia jest Świętem też w Toskanii, jest to dzień wolny od pracy) zaczynają się wielkie wyprzedaże. Mocno obniżone ceny (o 50-70 %) są też oczywiście w outletach.

Gdzie na zakupy do Toskanii?

kultura toskanii,sport,zima,wakacje,swieta

The following two tabs change content below.

Tomek (obsługa)

Ostatnie wpisy Tomek (obsługa) (zobacz wszystkie)

Twój komentarz

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.