Zwiedzanie Wietnamu – najlepiej zacząć od południa

image


Trzeba przyznać, że Wietnam jest krajem niezwykle przyjaznym turystom, dlaczego by się więc do niego nie wybrać? Jego dużym atutem jest to, ze oferuje on wspaniałą, naprawdę piękną, egzotyczną i ciekawą przyrodę, bardzo gościnnych i sympatycznych mieszkańców, a także bogatą, interesującą oraz przede wszystkim oryginalną kuchnię, która zapewne zainteresowałaby oraz zasmakowałaby niemal każdemu z nas. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o Wietnamie koniecznie przeczytaj ten artykuł, a potem możesz zacząć planować swoją podróż do Wietnamu!

Przede wszystkim, na samym początku mam dla was bardzo dobra wiadomość. Otóż od dziesiątego marca na wietnamską wyspę Phu Quoc możecie polecieć już bez wizy, a więc wszelkie granice i problemy zaczynają się zacierać oraz znikać. Rzecz jasna malkontenci mogą narzekać, że tylko tam, a nie do całego kraju, ale lepiej chyba spojrzeć na plusy, a nie szukać wszędzie minusów, prawda? Przecież trzydzieści dni bez wyrabiania wizy to naprawdę świetna wiadomość, z której powinniśmy się bardzo cieszyć. Tym bardziej, że wyspa Phu Quoc jest to miejsce, które się rzeczywiście szalenie zmienia w ostatnim czasie oraz miejsce, od którego może rozpocząć Wasza prawdziwa miłość do Wietnamu. Czemu? Co jest takiego urokliwego w tym rejonie?

Otóż wszędzie otaczają nas naprawdę przepiękne plaże, piasek biały jak sól oraz cudowna, przezroczysta woda, po prostu coś wspaniałego! Podróż do tego pięknego państwa Azjo Południowo-Wschodniej, leżącego na Półwyspie Indochińskim to naprawdę wielka przygoda, którą każdy powinien przeżyć. Przede wszystkim dla tego, że jest to kraj, który za każdym razem można poznawać od całkiem innej strony oraz docierać do kolejnych miejsca, które niekoniecznie wymienia się jako te największe atrakcje, czasami nawet jest wręcz odwrotnie. Największe atrakcje ukryte są w niepozornych rzeczach oraz miejscach. Co jak co, ale trzeba sobie w końcu powiedzieć, że Wietnam jest mocno eksponowany przez turystów, ponieważ corocznie odwiedza ten kraj naprawdę bardzo liczne grono. Bardzo trudno jest teraz wskazać miejsca, które są jeszcze niepoznane.

Jeśli chodzi o Wietnam to jedną z największych atrakcji Wietnamu jest rzecz jasna kuchnia. Trzeba przyznać, że ona rzeczywiście wspaniała oraz naprawdę oryginalna, bardzo zróżnicowana. Co ciekawe można tam zjeść nawet… jeża! I to takiego dzikiego, a nie hodowlanego, co jest dość niezwykłe. Oczywiście jeśli ktoś preferuje bardziej klasyczne potrawy to również będzie zachwycony.