Wietnam – co warto zobaczyć?

image

 

 

 

 

 

Wybierając się do Wietnamu koniecznie musimy odwiedzić Hanoi oraz Sajgon, ponieważ jest to klasyk, ale warto pobyć kilka dni w każdym z tych miast i poczuć ich różny klimat. Doskonałym pomysłem jest także, aby poszwę dać się tu i ówdzie, zgubić się, wejść w lokalny rytm, wstać wcześnie rano i wybrać się na śniadanie na jakiś targ, posiedzieć do późna w jednym z barów, popijając bia hoi (lekkie, świeże piwo nalewane z beczek). Okazuje się, że Wietnamczycy, kiedy się napiją potrafią być naprawdę zabawni i bardziej skłonni do rozmów z obcymi. 

Zobacz Wietnam razem z Planet Escape, sprawdź ofertę --> https://planetescape.pl/kraj/wietnam/

Zacznijmy od Sajgonu, jest to wspaniałe miasto, w którym szczególnie warto się pokręcić po District1, a także zaliczyć objazd rikszą po District5 (Cho Lon lub Chinatown), niesamowitej dzielnicy zamieszkałej przez prawie milionową chińską diasporę. Natomiast pasjonaci historii będą mogli zobaczyć propagandowe Muzeum Pozostałości Wojennych, kiedyś nazywane Muzeum Zbrodni Amerykańskich.

Potem warto się udać do Sapa/Lao Cai, czyli do dawnego kolonialnego kurortu wymyślonego przez Francuzów. Jest to niesamowite miejsce w górach, gdzie zachowana została kolonialna architektura. Generalnie miasto jest zasiedlone przez Wietnamczyków z nizin i ma ono cały czas klimat górski, czego dowodem są licznie pojawiające się w tym mieście przedstawiciele mniejszości górskich zamieszkujących okoliczne wsie. Jest to idealne miejsce na wypady po górach oraz wioskach etnicznych. Doskonałym pomysłem jest wypożyczenie jeepa lub radzieckiego łazika na taką wyprawę. Dla odważnych mogę polecić wyprawę po górach na motorze, ale lepiej to zrobić z przewodnikiem niż samemu. Trzeba przyznać, że do wyboru jest sporo motorów terenowych, chociaż lokalną atrakcją jest awaryjny oraz głośny motor Miński, popularny w górskich terenach Wietnamu, ze względu na swoją niewygórowaną cenę oraz tanie części zamienne. Natomiast do wyprawy pieszej dobrym miejscem jest Fan Si Pan.

Spędzając wakacje w Wietnamie koniecznie musisz odwiedzić także Ha Long, jest to zatoka 1000 wysp, nie do opisania, tam trzeba po prostu pojechać. Możecie zrobić to najtaniej z biura w pakiecie dużej grupy, albo małej grupy, na statku kolonialnym „one Day one Wight tour”.

Oprócz tego wpisz na listę rzeczy do zobaczenia takie klasyczne atrakcje ja Sapa, Ha Long, Hanoi, Hue, DMZ, Hoi An, My Son, Sajgon oraz deltę Mekongu – jest to pewna baza, jednak nie ma sensu się tylko do niej ograniczać. Poza tym tutaj nawet turystyczne miejsca można zwiedzać na swój własny sposób i zobaczyć więcej niż opisane jest w przewodnikach.