Kilka miejsc, które musisz odiwedzić w trakcie podróży do Indonezji – cz. II

image


W kolejnej części naszego przewodnika po Indonezji fascynujące wzgórze świątynne Borobudur oraz przepiękna wyspa Lombok. Po ciekawym zderzeniu z historią, można przeżyć chwile prawdziwego relaksu w rajskiej scenerii.

Wzgórze Borobudur
Wśród zabytków kulturowych Indonezji Wzgórze Borobudur zajmuje jedną z czołowych pozycji. Wyrasta z dżungli na terenie równiny Kedu na Jawie. Ta wyjątkowa piramida schodkowa powstała między 750, a 850 rokiem naszej ery. Panowała tu wówczas hinduska dynastia Śailendrów. Dziś uznawana jest za największą świątynię buddyjską na całym świecie, jednak na początku swego istnienia świątynia poświęcona została bóstwu Śiwa. Do roku 1006 obszary te były zamieszkałe, a do świątyni zmierzali liczni pielgrzymi. Później jednak po erupcji jednego z wulkanów znajdujących się w pobliżu, teren zupełnie wyludniał. Opuszczona świątynia pozostawiona samej sobie zaczęła niszczeć.

Prawdziwy renesans budowli nastąpił w latach 70. i 80. XX wieku. Prace konserwatorskie pomogły przywrócić Borobudur dawny wygląd. Na kwadratowej podstawie znajduje się 5 murowanych tarasów. Na ścianach można podziwiać interesujące płaskorzeźby przybliżające życie Buddy. Jednym z najciekawszych elementów budowli są słupy u szczytu, których znajdują się kamienne dzwony. Jest ich aż 72.

Rajska wyspa Lombok
Podczas, gdy na Bali pełno jest turystów i panuje nieustanny ruch i zgiełk, na jednej z wysepek obok życie toczy się zupełnie innym rytmem. Wyspa Lombok w archipelagu Małych Wysp Sundajskich przyciąga przede wszystkim tych, którzy nie lubią tłocznych kurortów. Warto się tu udać w czasie pory suchej, czyli w okresie od maja do października. To miejsce doskonałe zarówno do błogiego plażowania, jak i aktywnych form wypoczynku.

Mniej turystów automatycznie przekłada się na czystsze wybrzeże oraz kameralną atmosferę wyspy. W jej centrum znajduje się ogromny wulkan Gunung Rinjani liczący 3726 m n.p.m. Wyprawa na jego szczyt zajmuje dwa dni, ale z pewnością warto podjąć ten wysiłek. Po drodze mija się piękne jezioro Segara Anak oraz malowniczy wodospad Rinjani.

Wśród turystów najpopularniejszą częścią wyspy jest plaża Kuta, znajdująca się na południu. Warunki to uprawiania sportów wodnych są tutaj wręcz idealne. Potężne fale i cudowna, ciepła, krystalicznie czysta woda przeciągają surferów z całego świata.

Źródło: http://blog.bluesky.pl/co-trzeba-zobaczyc-w-indonezji-oto-5-niezwyklych-miejsc/