Kilka miejsc, które musisz odiwedzić w trakcie podróży do Indonezji – cz. I

image


Położona w Azji Południowo-Wschodniej i Oceanii Indonezja ma do zaoferowania turystom unikatowe zabytki oraz niesamowite krajobrazy. W trakcie podróży po Indonezji nie warto ograniczać się do Bali, choć jest to z pewnością najpopularniejsza wyspa Indonezji. Fascynująca jest Jawa, prawdziwa kraina wulkanów. Komodo przyciąga inwazją smoków z Komodo, czyli ogromnych waranów. Z kolei Sumatra to doskonałe miejsce do pieszych wędrówek. Lista miejsc godnych odwiedzenia w Indonezji jest bardzo długa. Wybraliśmy kilka najważniejszych atrakcji.

Park Narodowy Komodo
Na wyspie Komodo w 1980 roku utworzony został rezerwat przyrody chronionej. Natomiast w 1991 roku to wyjątkowe miejsce zostało wpisane na Listę światowego Dziedzictwa UNESCO. Park Narodowy Komodą tworzą trzy wyspy główne: Rinca, Padar oraz Gili Motong oraz setki mniejszych wysepek. Komodo na całym świecie znane jest z waranów, czyli największych występujących jeszcze jaszczurek. Tutaj przy odrobinie szczęścia można na własne oczy zobaczyć słynne smoki z Komodo.

Komodo należy do największych morskich rezerwatów na świecie. Poza waranami, jest domem wielu gatunków ptaków oraz egzotycznych ssaków takich, jak makaki czy sambary sundajskie. Teren parku obfituje w strzeliste klify, piaszczyste zatoki i wulkaniczne wyspy, zapewniając idealne warunki do trekkingu.

Kraj wulkanów
Indonezja jest krajem pełnym wulkanów. Jeden z najciekawszych znajduje się na wyspie Jawa. Bromo, olbrzymi wulkan o wysokości 2329 m n.p.m. to miejsce licznych wycieczek. Szczyt Bromo to doskonały punkt widokowy. Panorama, którą można podziwiać rekompensuje trudy wspinaczki. Jednak to atrakcja dla najodważniejszych turystów. Bromo i znajdujący się nieopodal Semeru są wulkanami czynnymi. W każdej chwili grożą erupcją.

Na Sumatrze z kolei znajduje się największe na świecie wulkaniczne jezioro. Toba powstało w miejscu, w którym niegdyś zlokalizowany był krater superwulkanu. To miejsce niesamowicie urokliwe, bogate w malownicze wzgórza oraz strome klify. Pośrodku jeziora znajduje się wyspa Samosir. To największa wyspa położona wewnątrz innej wyspy, prawdziwa geograficzna osobliwość. Będąc w pobliżu jeziora Toba, warto skorzystać z kąpieli w gorących źródłach. Można przeprawić się również na wyspę Samosir, aby poznać kulturę i życie Bataków, jednego z pierwotnych ludów Indonezji.